Rovaniemen Reipas palkitsi ansioituneita urheilijoita ja henkilöitä

Kuvateksti: Reippaan palkittuja: Kauko Laurila (ylh. vas.), Samuli Leppiaho, Eetu Yli-Suvanto, Pertti Sinkkonen, Petri Männikkö, Pasi Vierelä (alh. vas.), Rauno Tapio ja Antti Hyväri.

Rovaniemen Reipas palkitsi Kansantalolla 28. toukokuuta pidetyn sääntömääräisen vuosikokouksen yhteydessä ansioituneita urheilijoita ja henkilöitä.
Vuoden reipaslaisena palkittiin painonnostaja Anette Kirkanen, parhaana urheilijana painonnostaja Antti Peltokangas, parhaana alle 17-vuotiaana urheilijana painonnostaja Marla Sinisaari, vuoden kehittyjänä nyrkkeilijä Eetu Yli-Suvanto, vuoden valmentajana nyrkkeilyvalmentaja Samuli Leppiaho, vuoden toimitsijana Pasi Vierelä painonnostojaostosta sekä vuoden kuntoilijana Kauko Laurila.
Seuran urheilija-apurahan saivat Jannike Bäckström, Jaro Haapakoski, Pinja Haapakoski, Anette Kirkanen, Julia Kollanen, Ronja Leppiaho, Jasper Marjeta, Hanna-Riikka Martimo, Meri Mänty, Timi Niemelä, Jessica Parhiala, Antti Peltokangas, Rebin Rezazadeh, Sofia Rönkkö, Marla Sinisaari, Sanni Takkunen, Anni Vuohijoki, Jukka Ylisoini, Oskar Leppänen ja Eetu Yli-Suvanto.
Kunniamaininnan masterssaavutuksista saivat Teuvo Tepsa, Ahti Romakkaniemi, Jouni Lohi, Arja Lohi, Olli Honkela ja Pasi Vierelä.
Liikuntakulttuurin ja urheilun ansiomitalin kullatuin ristein sai Rauno Tapio sekä ansiomitalin Petri Männikkö.
Suomen Työväen Urheiluliiton kultaisen ansiomerkin sai Antti Hyväri.
Reippaan 115-vuotisjuhlamitalin sai vuosina 1961-1962 seuran puheenjohtajana toiminut Pertti Sinkkonen.


© 2011 Rovaniemen Reipas