Santeri Ahola jatkaa Rovaniemen Reippaan puheenjohtajana

Sari Nisula, Juhani Mäki ja Samuli Pirkkiö palkittiin Rovaniemen Reippaan vuosikokouksessa.

Santeri Ahola jatkaa Rovaniemen Reippaan puheenjohtajana. Yksimielinen valinta tehtiin seuran vuosikokouksessa keskiviikkona 27. huhtikuuta Kansantalolla.
Varapuheenjohtajana jatkaa Sari Nisula, sihteerinä Jaarli Pirkkiö ja rahastonhoitajana Benjamin Pirkkiö. Muiksi johtokunnan jäseniksi valittiin Osmo Pähti, Harri Rapo, Juhani Mäki, Petri Tanninen ja Nelli Lindroos (uusi). Toiminnantarkastajiksi valittiin Kari Niukkanen ja Jouni Lohi sekä varalle Vesa Leinonen ja Arja Lohi.
Vuoden reipaslaisena palkittiin Juhani Mäki nyrkkeilyjaostosta, parhaana urheilijana painonnostaja Anni Vuohijoki, parhaana alle 17-vuotiaana urheilijana painonnostaja Otto Liikanen, vuoden kehittyjänä painonnostaja Marla Sinisaari, vuoden valmentajana painonnostovalmentaja Rebin Rezazadeh, vuoden toimitsijana Sari Nisula nyrkkeilyjaostosta sekä vuoden kuntoilijana Virpi ja Samuli Pirkkiö.
Seuran urheilija-apurahan saivat Jannike Bäckström, Vertti Kenttälä, Anette Kirkanen, Sini Kokkonen, Saga Lakkala, Otto Liikanen, Timi Niemelä, Mauro Nieminen, Antti Peltokangas, Rebin Rezazadeh, Marla Sinisaari, Sanni Takkunen, Anni Vuohijoki ja Jukka Ylisoini.
Diplomin saivat Arto Korkalo, Reino Laine, Simo Lautamo, Erja Leppiaho, Arja Lohi, Jouni Lohi, Samuli Pirkkiö, Ahti Romakkaniemi, Teuvo Tepsa, Jenni Tyvitalo ja Pasi Vierelä.
Nyrkkeilyjaostoon valittiin Sari Nisula, Nelli Lindroos, Jonne Kallo ja Juhani Mäki.
Painonnostojaostoon valittiin Petri Tanninen, Jaarli Pirkkiö, Arja Lohi, Antti Hyväri, Sami Köngäs, Vesa Leinonen, Pasi Vierelä ja Jari Kenttämaa.
Kuntojaostoon valittiin Harri Rapo, Reino Laine, Kari Niukkanen ja Esko Riepula.
Reipas järjestää tänä vuonna painonnoston yleisen sarjan Pohjoismaiden mestaruuskilpailut lokakuussa Rovaniemellä.
Nyrkkeilyssä näkyvin tapahtuma on syyskuussa Rovaniemellä käytävä kansainvälinen Ruskaturnaus, jonka Reipas järjestää yhteistyössä Lapin Lukon kanssa.
Rovaniemen Reippaan jäsenmaksu vuonna 2004 ja sitä vanhemmilta jäsenmaksu on 40 euroa ja vuonna 2005 syntyneiltä ja sitä nuoremmilta 20 euroa.


© 2011 Rovaniemen Reipas