Rauno Tapio Rovaniemen Reippaan puheenjohtajaksi

Kuvateksti: Antti Koskinen (oik.) palkittiin vuoden toimitsijana, Jessika Konttila (2. oik.) vuoden reipaslaisena ja Kari Heikkinen (2. vas.) vuoden kuntoilijana. Palkittuja olivat myös Sari Nisula (vas.), Petri Männikkö (3. vas.), Jari Viik, Vesa Viik ja Jonne Kallo

Rauno Tapio on Rovaniemen Reippaan uusi puheenjohtaja. Yksimielinen valinta tehtiin seuran vuosikokouksessa torstaina 22. maaliskuuta Kansantalolla.
Seuran varapuheenjohtajaksi valittiin Santeri Ahola (uusi), sihteeriksi Jaarli Pirkkiö, taloudenhoitajaksi Benjamin Pirkkiö sekä muiksi johtokunnan jäseniksi Jarno Mustonen, Harri Rapo, Samuli Leppiaho, Osmo Pähti, Antti Koskinen, Jessika Konttila (uusi) ja Sari Nisula (uusi).
Vuoden reipaslaisena palkittiin Jessika Konttila, parhaana urheilijana painonnostaja Anni Vuohijoki,  vuoden valmentajana Jari Hietanen, vuoden toimitsijana Antti Koskinen sekä vuoden kuntoilijana Kari Heikkinen.
Reipas järjestää vuonna 2018 muun muassa painonnoston nuorten SM-kilpailut sekä nyrkkeilyn kansainvälisen Ruskaturnauksessa yhdessä Lapin Lukon kanssa.


© 2011 Rovaniemen Reipas