Kimmo Niukkanen jatkaa Reippaan puheenjohtajana

Kuvateksti: Puheenjohtaja Kimmo Niukkanen (2. vas.) jakoi palkintoja ansioituneille seuran jäsenille: Kirsi-Marja Mukkala (vas.), Kari Heikkinen (3.vas.), Niina Tirri ja Sari Nisula.

Kimmo Niukkanen jatkaa Rovaniemen Reippaan puheenjohtajana. Yksimielinen valinta tehtiin seuran vuosikokouksessa keskiviikkona 11. maaliskuuta Kansantalolla.
Seuran johtokunnassa valittiin jatkamaan Petri Tanninen (varapuheenjohtaja), Jaarli Pirkkiö (sihteeri), Kari Niukkanen (taloudenhoitaja), Tuovi Honkela, Linda Yli-Kuivila, Joonas Lahtinen ja Osmo Pähti.
Vuoden reipaslaisena palkittiin Kari Heikkinen, parhaana urheilijana painonnostaja Milko Tokola, parhaana naisurheilijana painonnostaja Kirsi-Marja Mukkala, vuoden valmentajana Sari Nisula, vuoden kuntoilijana Päivi Teljosuo sekä vuoden toimitsijana Niina Tirri.
Lisäksi huomioitiin kuntojaoston palkinnoilla Päivi Teljosuo, Ilkka Lindholm ja Kari Heikkinen
Reipas järjestää vuonna 2015 muun muassa painonnoston masters MM-kilpailut ja masters SM-kilpailut sekä nyrkkeilyn kansainvälisen Ruskaturnauksessa yhdessä Lapin Lukon kanssa.


© 2011 Rovaniemen Reipas