Kimmo Niukkanen jatkaa Reippaan puheenjohtajana

Kuvateksti: Reippaan puheenjohtajana jatkava Kimmo Niukkanen (kesk.) jakoi vuoden reipaslaisen palkinnon Jonne Kallolle (vas.) ja vuoden toimitsijan palkinnon Joonas Lahtiselle.

Kimmo Niukkanen jatkaa Rovaniemen Reippaan puheenjohtajana. Yksimielinen valinta tehtiin seuran vuosikokouksessa keskiviikkona 12. maaliskuuta Kansantalolla.

Seuran johtokunnassa valittiin jatkamaan Petri Tanninen (varapuheenjohtaja), Jaarli Pirkkiö (sihteeri), Kari Niukkanen (taloudenhoitaja), Tuovi Honkela, Linda Yli-Kuivila, Joonas Lahtinen ja Osmo Pähti.

Vuoden reipaslaisena palkittiin Jonne Kallo, parhaana urheilijana painonnostaja Milko Tokola, parhaana naisurheilijana nyrkkeilijä Sabriin Basim, vuoden valmentajana Jaarli Pirkkiö, vuoden kuntoilijana Päivi Teljosuo sekä vuoden toimitsijana Joonas Lahtinen.

Reipas järjestää vuonna 2014 muun muassa nyrkkeilyn kansainvälisen Ruskaturnauksessa yhdessä Lapin Lukon kanssa sekä painonnoston Suomen cupin osakilpailun.


© 2011 Rovaniemen Reipas